Карпати – гірська система в Центральній Європі, що займає 188 тисяч квадратних кілометри. Гори поділяються на Південні, Східні, західні Карпати. Карпатські гори відносно молоді і мають вік понад 25 мільйонів років.Найбільша ширина Карпат досягає 430 км. Найвища вершина Карпат – Герлаховський штит (Словаччина), її висота становить 2655 м, а найвища гора Українських Карпат – Говерла, висота якої становить 2061 м. Карпати мають вулканічне походження, не надто високі, середня висота їх становить близько 1400 м. Своєю назвою гори зобов’язані або албанцям (коропа – в перекладі камінь), або полякам ( “karpa” – нерівності).
У Карпатах знаходиться до 20% всіх лісів України.
Могутні буки, стрункі смереки і ялини, оповитий легендами край. Весною тут можна потрапити в долину нарцисів, влітку – на зелені полонини, а взимку – на блискучі білизною лижні схили.
Найдавніше дерево в карпатських лісах – ялина (смерека). Її походження пов’язане з крейдяним періодом мезозойської ери. І вже на світанку виникнення людства вона використовувалась як рослина-цілитель через свої фітонцидно-бактерицидні властивості. В Україні відомо два дикорослих види ялин – звичайна та гірська.
На території Карпат користуються найбільшим духовим музичним інструментом – трембітою. За зовнішнім виглядом вона схожа на довгу палицю, але це тільки на перший погляд, так як по суті це велика сопілка, з навскрізним отвором по всій довжині трембіти. Найбільше розповсюдження трембіти отримали на території Бойківщини, Буковини, Гуцульщини. Тут навіть і в наш час з допомогою трембіт подають спеціальні сигнали, сповіщаючи односельчан про ті чи інші події. Завдяки своїх будові звуки з трембіти можна почути на відстані 10 кілометрів.
Ми привели лише кілька цікавих фактів про Карпати. Та підтвердження унікальності наших Карпат можна побачити одразу. Приїжджайте в Карпати, і переконайтеся в цьому особисто.